Regały przepływowe – trafiony wybór do Twojego magazynu

0
923

Wśród systemów stosowanych w magazynowaniu, znajdują się specjalne regały grawitacyjne przepływowe, nazywane również rolkowymi. Są to systemy dedykowane dla różnych grup odbiorców, które mogą sprawdzić się w magazynach o rozmaitym profilu. Zaletą regałów przepływowych jest fakt, że zostały wykonane z przenośników rolkowych o minimalnym spadku. Tym samym, pozwalają na niewielki samoistny ruch przechowywanych na nich towarów i palet. Ma to duży wpływ na warunki i przebieg załadunku, którego sprawne przeprowadzenie jest głównym powodem wyboru regałów przepływowych. Poniżej opowiemy nieco więcej na ten temat oraz przedstawimy najważniejszą specyfikację tych profesjonalnych systemów do przechowywania magazynowego. 

Regały przepływowe – dynamiczny system magazynowy 

Regały przepływowe są stosowane do przechowywania produktów o różnym terminie ważności oraz czasie eksploatacji. Ponadto, towary często wykorzystywane oraz odkładane na półkę (czyli odznaczające się wysokim stopniem rotacji) również składowane są właśnie na regałach przepływowych. Rzadziej, stosuje się regały przepływowe jako uniwersalne systemy przechowywania. 

Główną zaletą jest ułatwiony załadunek i rozładunek towarów znajdujących się na regałach. Załadunek rozpoczyna się od czołowej strony regału, a w jego przeprowadzeniu pomaga lekko pochylona nawierzchnia poszczególnych półek. Rozładunek przebieg od tylnej strony regału. Dzięki temu proces manewrowania towarami przebiega szybciej i sprawniej, a ilość powierzchni wykorzystanej w celu ich przechowywania jest mniejsza. 

Regały przepływowe grawitacyjne – wygodne i sprawne przechowywanie

Dzięki odpowiednio wyprofilowanym półkom przechowywane na nich palety oraz towary są niezwykle stabilne. W ich przechowywaniu bierze udział siła ciążenia, która przesuwa towary po rolkach, doprowadzając do przyjęcia przez nie najbardziej stabilnej pozycji. Warto przy tym podkreślić, że dokonuje się to samoczynnie, bez udziału pracowników magazynu oraz bez konieczności nadzorowanie przez nich tego procesu. 

Oczywiście, regały przepływowe posiadają odpowiednie zabezpieczenia przeciwdziałające potencjalnym kolizjom, do jakich mogłoby dochodzić na ich półkach. Zabezpieczenia przeciwdziałają niepożądanemu przesuwaniu się towarów, ich naciskaniu na siebie oraz ocieraniu się ich powierzchni. 

Pozostałe korzyści z wyboru regałów przepływowych 

Oprócz skróconego czasu załadunku i rozładunku również inne korzyści płyną z zastosowania regałów przepływowych. Pozwalają także bardziej efektywnie wykorzystać dostępną w Twoim magazynie przestrzeń, redukując jednocześnie ilość korytarzy roboczych potrzebnych do sprawnego ładunku. Ponadto, regały paletowe przepływowe pozwalają na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ich oświetlenia. Wynika to z prostego faktu – regały takie wystarczy oświetlać w tej części, w której dokonuje się załadunek. 

Regały przepływowe są z powodzeniem wykorzystywane w magazynach spożywczych, chemicznych, farmaceutycznych. Stosuje się je zarówno do przechowywania towarów paletowych, towarów wielkogabarytowych jak i tych przechowywanych bez podłoża. Także towary przechowywane w pudełkach, skrzyniach, kartonach i innych pojemnikach mogą być z powodzeniem ustawiana na regałach przepływowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here