narzedzia komunikacji

Sprawna komunikacja w firmie ma bardzo duży wpływ na powodzenie biznesu. Pracownicy muszą otrzymywać precyzyjne komunikaty, mieć dostęp do kluczowych informacji bez konieczności angażowania przełożonych w ich udostępnianie, a także mieć możliwość wypowiadania się na tematy związane z działalnością przedsiębiorstwa.

W dużych firmach, zatrudniających kilkadziesiąt i więcej osób, a już zwłaszcza w modelu rozproszonym, mogą się pojawić poważne problemy w komunikacji – wynikające chociażby z tego, że pracownicy nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Jak ich uniknąć? Wykorzystując nowoczesne narzędzia komunikacyjne dla firm – i wcale nie mamy na myśli tylko e-maila czy telefonu. Dużo lepsze propozycje omawiamy w naszym artykule.

Spis Treści

Intranet

Wciąż można się spotkać z opinią, że intranet jest technologią zarezerwowaną wyłącznie dla największych, wielooddziałowych firm. To nieprawda, ponieważ z funkcjonalności i wygody sieci wewnętrznej mogą skorzystać także znacznie mniejsze przedsiębiorstwa.

Intranet przede wszystkim pozwala usystematyzować cyfrową komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa. Świetnie sprawdzi się do udostępniania dokumentów, jako baza materiałów szkoleniowych, kontaktów, a także platforma do delegowania zadań i kontrolowania terminowości ich wykonywania.

Aplikacja dla pracowników

Takie aplikacje cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród tych firm, które zatrudniają pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem czy w oddziałach. Aplikacja pozwala utrzymać bezpośredni kontakt z pracownikami, szybko przekazywać im ważne informacje wprost na urządzenia mobilne, co jest też mniej angażujące w porównaniu z wykonaniem telefonu.

W dodatku najlepsze aplikacje dla pracowników pełnią dziś funkcję podstawowych narzędzi do zarządzania sprawami pracownika – włącznie z wystawianiem wniosków urlopowych, odbywaniem szkoleń czy onboardingiem.

Komunikator wewnętrzny

Takie komunikatory, wzorem rozwiązań komercyjnych, jak Messenger czy WhatsApp, są znakomitym sposobem na błyskawiczne przekazywanie ważnych informacji pracownikom. To dobra alternatywa nie tylko dla telefonu, ale też maila – znów zwłaszcza w przypadku pracowników terenowych. Komunikator wewnętrzny dobrze sprawdza się również podczas pracy w zespole rozproszonym nad wspólnym projektem.

To tylko wybrane narzędzia komunikacyjne, z których warto korzystać w nowocześnie zarządzanym przedsiębiorstwie, w szczególności w korporacji. Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w artykułach na stronie https://www.bluecolibriapp.com/pl/pl-blog

Jest narzędzie, które łączy w sobie wszystkie te funkcjonalności

Tym narzędziem komunikacyjnym jest aplikacja korporacyjna Blue Colibri App, z której już dziś korzysta kilkadziesiąt tysięcy pracowników w całej Europie. Aplikacja jest także dostępna w Polsce i od momentu debiutu zbiera bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród korporacji, jak i firm z sektora MŚP.

Unikalną cechą Blue Colibri App jest właśnie to, że w ramach jednego narzędzia otrzymujemy wszystkie rozwiązania realnie usprawniające komunikację wewnętrzną. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, wystarczy do tego urządzenie mobilne, które z pewnością mają wszyscy pracownicy Twojej firmy. Implementacja rozwiązania nie wymaga również wprowadzania żadnej rewolucji na zapleczu technologicznym przedsiębiorstwa.

Więcej o funkcjonalności i zastosowaniu aplikacji Blue Colibri App możesz przeczytać na stronie internetowej https://www.bluecolibriapp.com/pl/strona-glowna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here