Który język programowania na początek dla dziecka

Programowanie to wspaniała umiejętność dla każdego dziecka, którą warto poznać i rozwinąć. Języki programowania dla dzieci to coś, co powinien znać każdy, kto pewnego dnia będzie pracował z komputerami. Istnieje jednak tak wiele różnych języków programowania dla dzieci, że trudno jest zdecydować, który z nich będzie najlepszy dla Twoich uczniów. Bezsprzecznie wybór języka programowania dla dziecka jest trudny, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Języki programowania dla dzieci

Wybór języka programowania dla dziecka jest ciężki, dlatego zapoznaj się z naszym zestawieniem.

1. Python

Python to język programowania, który czyta się jak normalną mowę. Rzadko trzeba dodawać komentarze do kodu, ponieważ kod w Pythonie, który jest napisany wystarczająco dobrze, czyta się tak, jakby komentarze były już zawarte w kodzie. Jeśli Twoje dzieci lub uczniowie mają się uczyć czegoś takiego jak kodowanie, to chciałbyś, aby mieli podstawowe pojęcie o tym, jak myśleć jak programista. Dzięki Pythonowi uczniowie będą mieli bardzo niewiele przeszkód w nauce programowania. Będą mogli nauczyć się, jak konstruować pomysły programistyczne w swoich głowach, a następnie skupić się na przeniesieniu tych pomysłów na instrukcje, które maszyna będzie mogła zinterpretować. W Pythonie panuje filozofia „baterie w zestawie”, która odnosi się do ogromnej ilości rzeczy, które można zrobić, po prostu poznając i wykorzystując podstawowe biblioteki Pythona. Wiele typowych funkcji potrzebnych programistom jest już wbudowanych w język programowania, co sprawia, że jest to świetny język do nauki dla dzieci.

2. C++

Wielu ekspertów z dziedziny informatyki i programistów ma różne opinie na temat tego, czy uczeń powinien zacząć od C++, czy nie. Ten język programowania może przypominać nieco matematykę i zniechęcać uczniów do nauki kodowania. Jednak po zrozumieniu podstawowych zasad programowania język C++ może otworzyć wiele drzwi do świata programowania. Wielu współczesnych programistów, którzy odnoszą największe sukcesy, zaczynało naukę kodowania od C lub C++. Szkoła programistyczna dla dzieci Instakolko ma w ofercie naukę tego języka.

3. Assembly

Assembly ma najbardziej czytelną składnię dla początkujących programistów. Zamiast spędzać dużo czasu na wyjaśnianiu kodu, który uczniowie wpisują do maszyn, większość z niego będzie dla nich zrozumiała. Jest to bardzo ważny czynnik dla dzieci, które dopiero uczą się koncepcji programowania. W ostatecznym rozrachunku programowanie dzieci pomoże im nauczyć się pojęć, które pozwolą im pisać dobre skrypty. Assembly jest bardzo solidnym językiem i został pierwotnie użyty do stworzenia Twittera, więc można od razu pokazać uczniom, że aplikacja jest narzędziem używanym na popularnych platformach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here