Mądre zarządzanie energią - PGE Nowa Energia

Mądre zarządzanie energią

Mądre zarządzanie energią nie musi być trudne. Nie musi też oznaczać wyrzeczeń ani żelaznej dyscypliny. System inteligentnego opomiarowania ułatwia efektywne zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Innowacyjne rozwiązania z segmentu smart energy pozwalają sprawdzić, ile dokładnie prądu pobierają poszczególne urządzenia i w razie zaistnienia takiej potrzeby wyłączyć te które są w tej chwili nie potrzebne. A wszystko to z poziomu prostej w obsłudze, funkcjonalnej i przyjaznej użytkownikowi aplikacji mobilnej na telefon lub tablet.

Korzyści płynące z inteligentnego opomiarowania

1. Precyzyjne odczyty

Inteligentne opomiarowanie pozwala na precyzyjny odczyt danych z liczników. Odczyty następują zdalnie i dokonywane są w czasie rzeczywistym. Dzięki inteligentnemu opomiarowaniu przez cały czas wiesz, ile energii zużywasz.

2. Optymalizacja zużycia energii

Nieważne gdzie aktualnie przebywasz – domu, w pracy, na wakacjach,do aplikacji mobilnej dostęp masz wszędzie. Inteligentne opomiarowanie umożliwia stuprocentową kontrolę zużycia energii przez każde z podłączonych do systemu urządzeń – od lodówki aż po pralkę. W jednej chwili możesz sprawdzić, ile energii pobiera każde z Twoich urządzeń, a dostęp do statystyk pozwoli Ci określić, w jakie dni tygodnia i o jakich porach pobór prądu jest największy. To z kolei umożliwi Ci mądrą optymalizację zużycia energii.

3. Planowanie na przyszłość

Wiedza na temat obecnego i dotychczasowego zużycia energii pozwoli Ci podjąć odpowiednie kroki w przyszłości. Dzięki niej z łatwością zaplanujesz działania optymalizacyjne na nadchodzące miesiące. Ograniczysz też straty energii powstałe w wyniku nieuwagi i zwrócisz uwagę domowników na kwestie związane ze świadomym zarządzaniem energią.

4. Lepsza kontrola nad urządzeniami

Odpowiednie zarządzanie energią elektryczną pozwala wydłużyć czas eksploatacji urządzeń domowych – a tym samym ograniczyć konieczność ich serwisowania i wymiany. Mądrze eksploatowane urządzenia działają dłużej i sprawniej, co przekłada się także na mniejsze zużycie pobieranej przez nie energii.

5. Spokój i bezpieczeństwo

Inteligentne opomiarowanie oznacza też koniec z zastanawianiem się, czy przypadkiem nie zostawiłeś włączonego żelazka. Kontrolując pobór mocy poszczególnych urządzeń z poziomu aplikacji mobilnej możesz natychmiast stwierdzić wszelkie nieprawidłowości – i w razie potrzeby odciąć sprzęt od prądu. Nie musisz też martwić się, że wyjeżdżając na wakacje, zostawiłeś gdzieś włączone światło. Kontrola nad dopływem prądu do każdego z Twoich urządzeń pozwoli Ci zapomnieć o stresie podczas wyjazdów.

Przejmij kontrolę nad energią w Twoim domu!

Zarządzanie energią – kojarzone dotychczas z koniecznością regularnego monitorowania liczników i dokonywania na ich podstawie skomplikowanych wyliczeń – staje się dziś proste i przyjemne, a co najważniejsze – bardzo skuteczne. Wykorzystując zdobycze najnowszej technologii, wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom.